Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako da vam forumski widget bude iznad foruma

Ići dole

Kako da vam forumski widget bude iznad foruma Empty Kako da vam forumski widget bude iznad foruma

Počalji od Loud Sub Jan 23, 2010 3:28 pm

... a ne sa strana kako je sada namesteno.

Ovo sam inace pokusavala sigurno vise od dve sedmice da namestim... A tako je prosto...
Pre svega trebam da naglasim da je ovo moguce samo na punbb i na phpbb2 verzijama jer oni imaju template.
S tim sto je moj forum punbb pa cu pokazivati na tom primeru.
Ukoliko zelite ovo da uradite morate se odluciti samo za jedan widget... Jer sve vise iznad toga bilo bi ruzno...

Npr na mom forumu to izgleda ovako... Posto sam napravila poseban izgled za poslednje postove bas mi ovo odgovata :nEmAnJa x]: a i forum mi je uzan tako da mi ovi widgeti sa strana zauzimaju previse mesta.

Kako da vam forumski widget bude iznad foruma Html0014
(klik na sliku da bi bila veca)
Takodje ovo je super recimo za chat... Jer ako postavite na normalan nacin chat na vrh foruma ako udjete u neku temu chat se ne vidi... A na ovaj nacin uvek je tu :nEmAnJa x]:

E da bi to uradili prvo naravno morate aktivirati forumske widgete i izabrati jedan.
Zatim otici u Display >> Templates >> Generalno >> overall_header_new i tu udjite.
tu nadjite ovaj kod

Kod:
<div id="{ID_LEFT}">
   <!-- BEGIN giefmod_index1 -->
   {giefmod_index1.MODVAR}
      <!-- BEGIN saut -->
      <div style="height:{SPACE_ROW}px"></div>
         <!-- END saut -->
         <!-- END giefmod_index1 -->
      </div>

S tim sto su meni ovde widgeti sa leve strane zato gore pise ID_Left

E i sve sto treba da uradite je da taj prvi div (<div id="{ID_LEFT}">) promenite u p
tj <p id="{ID_LEFT}"> i takodje i zadnji </div> u </p>
Znaci izgledace vam ovako

Kod:
<p id="{ID_LEFT}">
   <!-- BEGIN giefmod_index1 -->
   {giefmod_index1.MODVAR}
      <!-- BEGIN saut -->
      <div style="height:{SPACE_ROW}px"></div>
         <!-- END saut -->
         <!-- END giefmod_index1 -->
      </p>
i to sacuvate. Kad sacuvate tu gde ste menjati pisace vam crvenim slovima "Na čekanju" kliknite na zeleni krstic da bi ste to potpuno primenili.
Dobra stvar je ako vam se ne svidi da sve mozete vratiti na staro pritiskom na crveni krstic na tom istom mestu.

Ovo sam tek malo pre napravila tako da ne znam ima li nekih greskica.. Ali ne bi trebalo da postoje.

By Mamina Princeza | www.forumoforumima.net
Loud
Loud
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1118
Datum upisa : 23.01.2010
Godina : 27

http://svettutorijala.forumotion.net

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu